Chcesz otrzymywać informacje o nowościach firmy WEDOS za pośrednictwem powiadomień PUSH bezpośrednio na Twoim ekranie?

Dlaczego my?

Doświadczenie, wiedza i profesjonalizm

W trakcie 15 lat obecności na rynku,udało się nam stworzyć największą firmę webhostingową w Czechach.To, że środowisko internetowe nie jest nam obce, potwierdzają sukcesy odnoszone przy realizacji naszych pozostałych projektów. Jesteśmy jedną z niewielu firm w Czechach, która może poszczycić się tak bogatym doświadczeniem. Webhosting, serverhosting i rejestrację domen zaczęliśmy oferować jeszcze w okresie, gdy „Internet” był praktycznie nieznanym, a wręcz niecenzuralnym słowem…
Jesteśmy posiadaczem certyfikatów ISO 9001, ISO 14001 i ISO 27001 od TÜV SÜD.

Profesjonalne zaplecze techniczne, ekologiczna i ekonomiczna eksploatacja

Posiadamy własne centrum danych, które stanowi jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Czechach. Tylko dwie firmy hostingowe zlokalizowane w Czechach, posiadają własne, profesjonalne centrum danych, pozostałe, korzystają z powierzchni wynajętych, co z pewnością przekłada się na ceny oferowanych przez nie usług (dodatkowo, większość z nich często udostępnia zdjęcia zagranicznych centrów danych wraz z publikacją parametrów, których niejednokrotnie nie jest w stanie kontrolować a nawet znać). Posiadanie własnego centrum danych (w ramach naszej grupy) daje nam możliwość dostosowywania wszelkich parametrów technicznych do naszych potrzeb, a tym samym pozwala nam oferować usługi najwyższej jakości (w przeciwieństwie do firm wynajmujących centra danych). Nasze centrum danych powstało ze schronu przeciwatomowego, który przebudowano w nowoczesny, profesjonalny obiekt z niezbędnym zapleczem (biura, sale konferencyjne, magazyny). Budynek jest położony poza terenami zalewowymi i jest wyposażony w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa (SHZ, kamery, system dostępu) oraz najnowocześniejsze technologie UPS, agregat prądotwórczy i klimatyzację. Dbamy o to, aby wszystkie systemy funkcjonowały w sposób jak najbardziej ekologiczny i ekonomiczny! Część administracyjna, zlokalizowana jest w tym samym budynku, o piętro wyżej. Zaletą takiego usytuowania jest możliwość natychmiastowej interwencji w przypadku wystąpienia problemu a także nieustanny nadzór nad obiektem (a tym samym możliwość usunięcia usterek technicznych z jednoczesnym zapewnieniem bezpieczeństwa). Z punktu widzenia zabezpieczeń istotny jest także fakt, że w odległości odpowiednio ok. 100 m i 200 m od naszej siedziby, znajduje się Komenda Straży Miejskiej oraz Komenda Rejonowa Policji. Taka lokalizacja w połączeniu z CCTV, alarmem, stabilnym systemem gaśniczym, systemem kontroli dostępu przez karty RFID i odciski palców (zostanie zainstalowany), a także betonowym budynkiem, powstałym na zasadzie schronu przeciwatomowego, sprawia, że nasze centrum danych jest wyjątkowym a jednocześnie bezpiecznym magazynem dla Twoich danych.

Nie chcemy niczego ukrywać, dlatego od samego początku informujemy o szczegółach dotyczących powstawania centrum i wykorzystanych technologiach.

Jesteśmy akredytowanym rejestratorem domen .pl, .eu, ale w przyszłości mamy zamiar poszerzyć naszą ofertę o kolejne końcówki. Korzystamy z własnego, autonomicznego systemu, mamy przydzielone własne adresy IP oraz własną sieć (podłączenie centrum danych) o przepustowości 10 Gbps (w przyszłym roku przeprowadzimy upgrade na N x 10Gbps włącznie z odpowiednim backupem). Nasza sieć jest bezpośrednio propagowana (za pośrednictwem naszych partnerów) do czeskiego centrum peeringowego NIX, do słowackiego centrum peeringowego SIX, jak również do europejskich centrów peeringowych LINX, AMS-IX, DE-CIX oraz dwóch operatorów tranzytowych. Dzięki takim parametrom, odpowiedź z naszego centrum danych jest naprawdę szybka a droga do wszystkich istotnych europejskich centrów peeringowych jest krótka, bezpośrednia i szybka z opóźnieniem w jednostkach ms.

Bezpieczeństwo, niezawodność i jakość

Usługi staramy się dostarczać w sposób maksymalnie profesjonalny, bezpieczny i niezawodny. Dla istotnych elementów sieci tworzymy kopie zapasowe. O zabezpieczenia i firewalle dbamy bazując na naszym profesjonalnym, wieloletnim doświadczeniu.

Dzięki profesjonalnemu zapleczu, wyposażeniu wysokiej jakości i wieloletniemu doświadczeniu gwarantujemy dostępność naszych usług min. 99,99%. 

Najlepsze i najnowsze technologie

Wybór hardware’u dla naszych usług, odpowiadającego naszym wymaganiom, był długim i skomplikowanym procesem. Po wielu miesiącach testów i pomiarów (zarówno wydajności jak i zużycia energii elektrycznej) zdecydowaliśmy się na hardware marki FUJITSU. Od tego czołowego, światowego producenta serwerów
i technologii serwerowych, kupujemy najnowocześniejsze maszyny, przy czym nasze usługi są wzajemnie kopiowane i dostarczane w klastrze.

Szczegółowe informacje o używanym przez nas HW są dostępne na naszej stronie, gdzie regularnie umieszczamy informacje o wszystkich nowościach oraz używanych przez nas technologiach.

Znakomita obsługa​

Z naszego wieloletniego doświadczenia wiemy jak bardzo ważna jest obsługa klienta. Nasze serwery są nieustannie monitorowane i nadzorowane. Dział Obsługi Klienta dostępny jest w ściśle określonych godzinach, ale zawsze dokładamy wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania naszych klientów i pomóc w rozwiązaniu problemu, w jak najkrótszym czasie. Mamy nadzieję, że Ty również będziesz zadowolony!

Do naszych mocnych stron możemy zaliczyć np. maksymalną automatyzację usług, w tym ich natychmiastowe uruchamianie (poczynając od rejestracji
i przedłużania ważności domen, przez webhosting, uruchamianie VPS aż po pełną automatyzację serwerów dedykowanych) jak również to, że oferujemy
11 różnych, w pełni zautomatyzowanych metod płatności, umożliwiających opłacenie zamówionych usług.

Rewolucyjne parametry usług

Zdecydowaliśmy się oferować usługi o rewolucyjnych parametrach, z których wiele jest nieograniczonych. Wiemy bowiem, że w tym kierunku podążają najnowsze trendy w świadczeniu usług. Wierzymy, że nasi klienci będą zadowoleni oraz docenią dostępność takich parametrów. Przygotowujemy kolejne nowości w naszej ofercie – na pewno jest na co czekać.

Rewolucyjne ceny

Już przed wieloma laty oferowaliśmy rewolucyjne ceny (byliśmy wtedy pierwszą firmą świadczącą usługi za 200 CZK miesięcznie – w chwili, gdy ta sama usługa u naszych konkurentów kosztowała co najmniej 1000 CZK). Dziś (po wielu latach) powtarzamy ten krok, ponieważ uważamy, że każdy klient ma prawo do usług wysokiej jakości dostępnych za przystępną cenę.W odniesieniu do większości usług, zdecydowaliśmy się zaoferować nieograniczone parametry, a to wszystko za ceny, które są naprawdę rewolucyjne. Nasza oferta jest obecnie bezkonkurencyjna, zarówno pod względem zakresu oferowanych usług, jak również cen, które są kilkukrotnie niższe niż ceny naszej konkurencji (porównywalnej pod względem technicznym). 

Dlaczego nasze ceny są takie niskie, nie dzieje się to kosztem jakości? Wręcz przeciwnie, choć brzmi to paradoksalnie, ale jest to prawda. Nasze ceny są tak niskie, ponieważ nasz system (włącznie z administracją, instalacją i obsługą serwerów) jest maksymalnie zautomatyzowany (dzięki czemu oszczędzamy czas nie tylko naszych klientów, ale również naszych pracowników, których mamy mniej niż nasza konkurencja) korzystamy z najnowocześniejszych i najwydajniejszych (niezawodnych, a tym samym ekonomicznych), markowych maszyn FUJITSU (trzeci największy producent serwerów na świecie) z dożywotnią gwarancją (co również wpływa na wysokość cen), dbając jednocześnie o niskie koszty eksploatacji (zużycie energii przez wszystkie nasze serwery jest monitorowane
i opracowywane), nasze własne centrum danych jest ekologiczne i niskoenergetyczne.