Chcesz otrzymywać informacje o nowościach firmy WEDOS za pośrednictwem powiadomień PUSH bezpośrednio na Twoim ekranie?

O nas

Firma WEDOS powstała w 2010 roku i w ciągu 31 miesięcy stała się największym dostawcą usług hostingowych w Czechach. Mamy własne, prywatne centrum danych, w którym korzystamy tylko z naszych serwerów i technologii. Obecnie budujemy drugie centrum danych, w którym serwery będą chłodzone w kąpieli olejowej. Nie boimy się inwestować w technologie, innowacje i badania, dzięki którym będziemy w stanie świadczyć usługi szerokiemu gronu odbiorców. Jednocześnie, dzięki temu od dłuższego czasu udaje się nam utrzymać bardzo korzystne ceny usług hostingowych, a także reagować na bieżące potrzeby rynku.

WEDOS DC 1 „Bunkier”

Nasze pierwsze centrum danych, gdzie w 2010 roku powstał WEDOS. Budynek służył pierwotnie jako schron obrony cywilnej, dlatego też charakteryzuje się strategiczną lokalizacją. W 2018 centrum danych zostało zmodernizowane. W modernizację zainwestowaliśmy
20 milionów Kč. Kupiliśmy nową stację trafo, dwa agregaty prądotwórcze, wzmocniliśmy free-cooling, chłodzenie, całą sieć elektryczną i stworzyliśmy dwie całkowicie niezależne, całkowicie oddzielone gałęzie łączności i elektryczności.

Centrum danych jest podłączone do internetu trzema niezależnymi trasami od dwóch różnych dostawców 3x 100 Gbps. Do każdego rack-u prowadzi minimalnie 2×10 Gbps. Szafy serwerowe HP Moonshot są podłączone 4×20 Gbps.

W budynku zawsze są obecni przynajmniej dwaj pracownicy. Kluczowi pracownicy mieszkają bezpośrednio w Hluboce nad Wełtawą, ewentualnie do 5 minut drogi stąd. Pracują u nas dwaj elektrycy, którzy mają doświadczenie w budowie oraz obsłudze centrów danych.

WEDOS DC 2 „Podskalí”

Drugie centrum danych powstaje od 2014 roku. Jest to unikatowy projekt, w którym serwery będą chłodzone w kąpieli olejowej z wykorzystaniem chłodzenia wodnego. Będzie to pierwsze komercyjne centrum danych, które wdroży tę technologię aż dla 10 tysięcy serwerów fizycznych. Wyprodukują one tyle ciepła, że będziemy nim w stanie ogrzać pobliski basen miejski, nawet zimą.

W 2017 roku złożyliśmy wniosek o najwyższy, prestiżowy certyfikat TIER IV Operational Sustainability. Czasami jest on określany mianem złoty TIER, posiada go bowiem jedynie 9 centrów danych na świecie. Wierzymy, że będziemy 10.!

Całe centrum danych (włącznie z infrastrukturą) powstaje zgodnie
z wytycznymi TIER IV. Wymagania są naprawdę wysokie, w niektórych przypadkach wręcz ekstremalne. Dla przykładu: będzie się tu znajdować 5 agregatów prądotwórczych przeznaczonych do ciągłej pracy, a cała infrastruktura zostanie oddzielona barierami posiadającymi certyfikat odporności ogniowej minimalnie 90 minut.

Historia

WEDOS (skrót z WEBHOSTING, DOMENY, SERWERY) 

Firma została założona w 2010 roku. Cały proces powstawania centrum danych
i uruchomienia usług przebiegał formą „reality show“. Zainteresowani mogli w ten sposób śledzić przygotowywanie pomieszczeń, budowę chłodzenia czy też umieszczanie serwerów.

Od samego początku przykładamy dużą uwagę do wyboru hardware’u (ekologiczne, ekonomiczne serwery z procesorami Intel XEON). Wszystkie instalacje zostały wykonane w ten sposób, aby zminimalizować zużycie prądu. Cały nasz system postawiliśmy na tzw. zielonej łące, starając się o pełną automatyzację.

  • 31. 1. 2019 – największy rejestrator .CZ domen
  • 13. 5. 2013 – największy operator mail hostingów na .CZ domenach spośród wszystkich czeskich firm hostingowych
  • 14. 4. 2013 – największy dostawca aktywnych usług webhostingowych w Czechach
  • 13. 9. 2010 – uruchomienie pierwszych usług naszego centrum danych

Ta strona używa plików cookies do świadczenia usług, personalizacji reklam i analizy ruchu na stronie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji