Chcesz otrzymywać informacje o nowościach firmy WEDOS za pośrednictwem powiadomień PUSH bezpośrednio na Twoim ekranie?

VPS ON

Płać tylko za to, czego potrzebujesz! Wybierz potrzebną wielkość RAM, przestrzeń dyskową i liczbę dedykowanych lub współdzielonych rdzeni CPU.

Bezkonkurencyjna oferta!
od 11,90 Zł/miesiąc
(14,40 Zł/miesiąc brutto)

Serwery wirtualne na infrastrukturze chmurowej OpenNebula

Usługa WEDOS VPS ON została stworzona na infrastrukturze chmurowej OpenNebula. Dzięki czemu możemy nie tylko efektywniej dystrybuować i redystrybuować wydajność i zasoby serwera, tak aby żaden z fizycznych serwerów nie był przeciążony, ale także zapewnić migrację Twojego VPS w przypadku jakichkolwiek problemów technicznych lub hardware’owych.

Płać tylko za to, czego potrzebujesz! 

Nigdy więcej kupowania modułów, w przypadku których musisz płacić np. za niewykorzystany dysk w chwili, gdy potrzebujesz więcej mocy lub RAM-u. Oferujemy Ci możliwość wyboru konfiguracji dostosowanej do Twoich potrzeb i płatności tylko za nią. Jeśli aktualne zasoby nie są dla Ciebie wystarczające, możesz je rozszerzyć. Zwiększenie parametrów jest możliwe kiedykolwiek. Zmniejszenie od kolejnego okresu rozliczeniowego (zmniejszenie dysku nie jest możliwe).

Potrzebujesz dużej mocy obliczeniowej bez dużego dysku? Żaden problem! Kup wydajność CPU dedykowaną tylko dla Ciebie z 5 GB SSD i RAM.

Chcesz duży dysk do szybkiego tworzenia kopii zapasowych? Zamów 1 współdzielony wątek, 1 GB RAM i 480 GB SSD.

A może potrzebujesz niewielki VPS do regularnego wykonywania jakiegoś zadania? Co powiesz na 1 współdzielony wątek, 1 GB RAM i 5 GB SSD za kilkadziesiąt koron miesięcznie?

HPE Moonshot

Usługa VPS ON działa na markowych serwerach HPE Moonshot od firmy Hewlett Packart Enterprise, stworzonych na potrzeby wielkich rozwiązań chmurowych.

Jeden HPE Moonshot zapewnia wydajność 45 procesorów z 360 wątkami 2,9-3,0 GHz CPU (3,4-3,8 GHz w trybie turbo), 2880 GB RAM, 45-180 TB NVMe SSD.

Zasoby serwera

1 współdzielony wątek CPU
2,9-3 (turbo aż 3,8) GHz, współdzielenie 1:3*
min 1 - max 4
5,50 Zł/miesiąc
(6,66 Zł/mies. brutto)
1 dedykowany wątek fizycznego CPU
2,9-3 (turbo aż 3,8) GHz, max. 6 wątków tylko dla Ciebie
min 0 - max 6
20 Zł/miesiąc
(24,20 Zł/mies. brutto)
1 GB RAM
w przyszłości max. 64 GB, zawsze dedykowana
min 0,5 GB - max 16 GB
7,40 Zł/miesiąc
(8,95 Zł/mies. brutto)
1 GB SSD
SSD (RAW), w przyszłości aż kilka TB, zawsze dedykowany
min 5 GB - max 480 GB
0,50 Zł/miesiąc
(0,61 Zł/mies. brutto)

* Współdzielenie zostało oszacowane tak, aby wykorzystanie serwerów wynosiło średnio 50%. Procesory są ponadto bardzo wydajne. Nasze rozwiązanie automatycznie rozdziela VPS wg obciążenia.

Ceny podane za 1 miesiąc przy płatności rocznej, w przypadku płatności miesięcznej naliczana jest dopłata w wysokości 10% ceny.
Jeśli powyższe parametry nie są dla Ciebie wystarczające, skorzystaj z naszej oferty serwerów dedykowanych.

Zarządzanie VPS ON

Zarządzanie infrastrukturą chmurową odbywa się przez interfejs www OpenNebula Sunstone

 • KVM (monitor, klawiatura, mysz) przez protokół VNC (szyfrowane przez SSL)
 • podłączenie/odłączenie CD/DVD (obraz ISO), uruchamianie z CD/DVD
 • wyłączenie, włączenie i restart serwera
 • serwer z SO Linux - dostęp przez SSH jako użytkownik root
 • serwer z SO Windows - dostęp przez zdalny pulpit (RDP, Terminal Services) jako użytkownik Administrator
Dodatkowe informacje o obsłudze i zarządzaniu VPS ON znajdziesz w Bazie wiedzy »

Systemy operacyjne

Zamawiając serwer wirtualny, możesz wybrać jeden z preinstalowanych systemów operacyjnych opartych na Linuxie.

Zawsze będzie to jednak podstawowa instalacja bez dodatkowego software’u. Klient ma zapewniony pełny dostęp do serwera przez  SSH jako użytkownik root.

Możliwe jest też zamówienie serwera wirtualnego bez systemu operacyjnego. Po uruchomieniu serwera klient za pośrednictwem Panelu Klienta podłączy CD/DVD, z którego nabootuje i własnoręcznie zainstaluje wybrany przez siebie system. W chwili, gdy instalowany system wymaga licencji, klient zobowiązany jest taką licencję posiadać oraz na naszą prośbę ją przedłożyć.

Dlaczego wybrać WEDOS?

Wysoka wydajność, bezpieczeństwo, stabilność i jakość.
 • Uruchomienie jest całkowicie automatyczne. Serwery wirtualne są gotowe do pracy w ciągu kilku minut od przyjęcia płatności
 • Bardzo niska cena w stosunku do oferowanych zasobów i wydajności
 • Wysoka wydajność - nowoczesne, markowe serwery HPE Moonshot zaprojektowane dla gigantycznych centrów danych. Używamy jedynie procesorów serwerowych, dysków NVMe SSD i pamięci.
 • Łączność 100 Mbps
 • 1 stały, publiczny adres IPv4 (za dopłatą)
 • Łączność IPv6 - 65 tysięcy adresów lub /64 podsieci
 • Zarządzanie DNS dla nieograniczonej liczby domen
 • Pełny dostęp administracyjny (root)
 • Możliwość zmiany konfiguracji bez utraty danych
 • NONSTOP obsługa klienta przez chat lub e-mail
 • Dostępność 99,99%
 • Oferujemy 33 sposoby płatności
 • Dostęp bez konieczności podpisywania umowy przez klienta
 • Lokalizacja w nowoczesnym, profesjonalnym centrum danych
 • Bezpieczeństwo danych
 • Jesteśmy posiadaczem certyfikatów ISO 9001, ISO 14001, ISO 27001 od TÜV SÜD
SUPER CENA!
VPS ON już od
11,90
zł/miesiąc
14,40 Zł/miesiąc brutto

UWAGA!

Do obsługi i zarządzania serwerem wirtualnym konieczne jest posiadanie choćby podstawowej wiedzy z zakresu obsługi danego systemu operacyjnego. Preinstalowane oprogramowanie nie jest objęte gwarancją ani bezpłatnym wsparciem. W przeciwieństwie do webhostingu, nie zajmujemy się obsługą VPS, nie instalujemy niezbędnego software’u, nie konfigurujemy i nie modyfikujemy ustawień na życzenie klienta itd. (jedynie w ramach odpłatnej pracy naszego technika).

Serwer wirtualny nie zawiera żadnego dodatkowego software’u  (np. serwera WWW, PHP, bazy danych itd.). Dostępna jest jedynie podstawowa instalacja systemu operacyjnego. Instalacja i konfiguracja jakiegokolwiek dodatkowego software’u leży po stronie klienta! Do dyspozycji są różne dystrybucje systemu operacyjnego wraz z różnorodnymi narzędziami do jego obsługi. Jeśli nie masz doświadczenia w zarządzaniu serwerem i nie znasz nikogo, kto mógłby się tym zająć, zalecamy wybrać webhosting.

Wypróbuj serwer wirtulany przez 7 dni ZA DARMO!

Potrzebujesz pomocy?​

Dział Obsługi Klienta składa się z ludzi, którzy interesują się technologiami internetowymi. W razie potrzeby chętnie udzielą Ci informacji o usługach, pomogą w złożeniu zamówienia czy też w zarządzaniu usługą przez Panel Klienta. Pomogą również w rozwiązaniu problemu z płatnościami.

Przed skontaktowaniem się z nami prosimy o zapoznanie się z naszą Bazą wiedzy, w której znajdziesz wiele wskazówek dotyczących najczęściej występujących problemów.

Obsługa Klienta jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu za pośrednictwem chatu, e-maila lub formularza kontaktowego. W przypadku standardowych pytań technicznych odpowiedź jest wysyłana natychmiastowo, w przypadku bardziej złożonych problemów technik odpowie Ci w ciągu 2 godzin. 

FAQ - najczęstsze pytania

VPS ON została stworzona na infrastrukturze chmurowej  OpenNebula.

Infrastruktura chmurowa pozwala nam m.in. na migrację Twojego VPS bez utraty PING. Dzięki temu nie grożą Ci przestoje spowodowane konserwacją. W chwili, gdy potrzeba będzie coś naprawić lub aktualizować, przeniesiemy Twój VPS na inny serwer bez utraty PING. To jednak nie wszystko. W przypadku wystąpienia awarii hardware’u, Twój VPS zostanie uruchomiony na innym serwerze w ciągu 45 sekund. Takie możliwości może zapewnić tylko rzeczywiste rozwiązanie w chmurze. 

Cały serwer jest tylko Twój. Jest na nim zainstalowany wybrany przez Ciebie system operacyjny, a Ty posiadasz pełne prawa administracyjne. Możesz na nim zainstalować i obsługiwać dowolny software. W dowolnym momencie możesz zmienić system operacyjny. 

Usługa VPS ON jest przeznaczona dla najbardziej wymagających klientów, którym nasza oferta webhostingu już nie wystarcza a jednocześnie potrzebują specjalnych ustawień (które na współdzielonym hostingu nie są dostępne), instalacji konkretnych rozszerzeń (których na webhostingu nie instalujemy)i wreszcie większej wydajności, przy czym nie chcą płacić wyższych opłat miesięcznych za wynajęcie serwera dedykowanego (cały serwer fizyczny przedzielony jednemu klientowi). W przeciwieństwie do VPS SSD, gdzie zamawia się moduły, u VPS ON możesz ustawić każdy z parametrów niezależnie (RAM, wielkość dysku, liczba rdzeni CPU). 

Nie wiesz, czym dokładnie różni się webhosting, serwer wirtualny (VPS) i serwer dedykowany? Nie możesz się zdecydować, która z usług będzie najlepszym rozwiązaniem dla działania Twojej strony internetowej lub innej aplikacji?

Jeśli chcesz uruchomić stronę internetową, możesz skorzystać z którejkolwiek z naszych usług hostingowych – webhostingu, VPS lub serwera dedykowanego. Różnice wynikają z możliwości, które dana usługa oferuje, w tym złożoności w zarządzaniu, wydajności, stopnia współdzielenia serwera z innymi klientami i wiele innych.

Porównanie – webhosting – VPS – serwer dedykowany » 

Jeszcze dziś przenieś się do największego operatora serwerów wirtualnych w Czechach. Aktualnie obsługujemy 5741 aktywnych VPS.

Ta strona używa plików cookies do świadczenia usług, personalizacji reklam i analizy ruchu na stronie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji