Chcesz otrzymywać informacje o nowościach firmy WEDOS za pośrednictwem powiadomień PUSH bezpośrednio na Twoim ekranie?

WEDOS
VPS ON

Markowe VPS na OpenNebula. Płać tylko za to, czego potrzebujesz !

od 11,90 PLN / miesiąc

od 14,40 PLN / mies. brutto

Usługa VPS ON to nowoczesne rozwiązanie dla VPS (wirtualnych prywatnych serwerów), oparte na 7-letnim doświadczeniu obsługi ponad 13 tysięcy VPS oraz ponad roku współpracy z dziesiątkami doświadczonych użytkowników. Wynikiem jest usługa, która spełni najbardziej wymagające oczekiwania dla standardowego VPS (wymagającym użytkownikom polecamy usługę WEDOS Cloud).

Kiedy jesteś jednym z największych operatorów VPS w Czechach, otrzymujesz setki wskazówek od społeczności użytkowników. Wykorzystaliśmy to
i stworzyliśmy VPS ON na infrastrukturze chmurowej OpenNebula. Wykorzystaliśmy nowoczesny hardware HPE Moonshot, który został zaprojektowany przez najlepszych specjalistów Hewlett Packard Enterprise dla obszernych i wymagajacych usług w chmurze, stworzyliśµy unikatową usługę za bardzo dobrą cenę. VPS ON jest dostępne od 8,52 PLN na miesiąc.

Dodatkowe informacje

  • Preinstalowany system operacyjny według wyboru – CentOS, Fedora, Debian, openSUSE, Ubuntu. Windows jedynie z własną licencją
  • Możliwość instalacji systemu operacyjengo przez KVM
  • Automatyczne uruchomienie VPS w kilka minut od przyjęcia płatności
  • Nieograniczony transfer danych, przepustowość 100 Mbps współdzielona
  • Nonstop Obsługa Klienta 24/7

Firma Hewlett Packard Enterprise (HPE) stworzyła system Moonshot na potrzeby wielkich rozwiązań chmurowych. Jest to „pudełko“, które oferuje kompletne zaplecze (przepustowość 2 x 10 Gbps dla każdego wkładu – serwer, zasilanie…) dla 45 serwerów.HPE Moonshot zajmuje w racku tylko 4 i 1/3 U. Sam jest połączony 8 x 40 Gbps, także nie jest dla nas problemem zapewnić dedykowaną przepustowość aż 1 Gbps.

Pojedyncze serwery (wkłady),  na których uruchamiamy VPS ON są wyposażone w procesory o taktowaniu CPU 3,0 GHz z możliwością podkręcenia aż na 3,8 GHz, 32-64 GB RAM i w bardzo wydajne 4 x 1TB szybkie dyski NVMe SSD.

Ogólnie jeden HPE Moonshot zapewnia wydajność 45 procesorów z 360 wątkami 2,9-3,0 GHz CPU (3,4-3,8 GHz w trybie turbo), 2880 GB RAM, 45-180 TB NVMe SSD. A to wszystko w ramach jednego „pudełka“, które waży ponad 100 Kg.

Jak widzisz, w porównaniu ze standardowym serwerem, na którym pracują VPS jest to naprawdę duża wydajność, która jest do Twojej dyspozycji. Ponadto, jako usługę dodatkową oferujemy dedykowaną przestrzeń tylko dla Ciebie.

WEDOS Internet, a.s. posiada własne, prywatne centrum danych w Hluboce Nad Wełtawą, gdzie w chwili obecnej znajduje się ponad 1000 serwerów fizycznych. Jesteśmy największym dostawcą współdzielonego hostingu w Czechach. Mniej więcej co 6 .cz domena jest skierowana do nas.

Centrum danych Bunkier przebudowaliśmy wg naszych wymagań z dawnego schronu obrony cywilnej. Był on położony w strategicznym punkcie a to włącznie z rozdzielnią tras optycznych. Tym sposobem mamy zapewnioną przepustowość 3x 100 Gbps.

W chwili obecnej trwa budowa drugiego Centrum danych Podskalí, dla którego złożyliśmy wniosek o certyfikację TIER IV. Jak tylko zostanie uruchomione, zaczniemy oferować usługi z dwóch lokalizacji.

Niektórzy z nas posiadają ponad 21-letnie doświadczenie i byli już zaangażowani w budowę i obsługę nie jednego centrum danych. Nie jesteśmy zwyczajną firmą hostingową. Mamy własnych elektryków, ludzi wyszkolonych do spawania kabli optycznych oraz własny sprzęt. Sami zaprojektowaliśmy nasze centra danych, dlatego wiemy o nich absolutnie wszystko.

Jeśli coś się zepsuje, jesteśmy w stanie to naprawić sami.

Nigdy więcej kupowania modułów, u których musisz płacić np. za niewykorzystany dysk w chwili, gdy potrzebujesz więcej mocy i/lub RAM-u.Oferujemy Ci możliwość wyboru konfiguracji dostosowanej do Twoich potrzeb i płatności tylko za nią. Jeśli aktualne zasoby nie są dla Ciebie wystarczające, możesz je rozszerzyć. Zwiększenie parametrów jest możliwe kiedykolwiek. Zmniejszenie od kolejnego okresu rozliczeniowego (zmniejszenie dysku nie jest możliwe).

Potrzebujesz dużej mocy obliczeniowej bez dużego dysku? Żaden problem! Kup wydajność CPU dedykowaną tylko dla Ciebie z 1 GB SSD i RAM-u.

Chcesz duży dysk do szybkiego tworzenia kopii zapasowych? Zamów 1 współdzielony wątek, 1 GB RAM i 480 GB SSD.

A może potrzebujesz niewielki VPS do regularnego wykonywania jakiegoś zadania? Co powiesz na 1 współdzielony wątek, 1 GB RAM i 1 GB SSD za kilkadziesiąt koron miesięcznie?

Zasoby serweraCenaMinimumMaksimumKomentarz
1 współdzielony wątek CPU5,50 PLN netto miesięcznie142,9-3 (turbo aż 3,8) GHz, współdzielenie 1:3*
1 dedykowany wątek fizycznego CPU20 PLN netto
miesięcznie
062,9-3 (turbo aż 3,8) GHz, maks. 6 wątków tylko dla Ciebie
1 GB RAM7,40 PLN netto miesięcznie0,516W przyszłości maks. 64 GB, zawsze dedykowana
1 GB SSD0,50 PLN netto miesięcznie5480SSD (RAW), w przyszłości aż kilka TB, zawsze dedykowany

*Współdzielenie zostało oszacowane tak, aby wykorzystanie serwerów wynosiło średnio 50%. Procesory są ponadto bardzo wydajne. Nasze rozwiązanie automatycznie rozdziela VPS wg obciążenia.

Jeśli parametry nie są dla Ciebie wystarczające, zapoznaj się z naszą ofertą WEDOS Cloud (już wkrótce).

Do WEDOS VPS ON możesz zakupić następujące usługi dodatkowe:

PozycjaCenaKomentarz
IPv4 – Pierwszy dla VPS ON0,20 PLN netto miesięcznie 
IPv4 – Każdy dalszy dla VPS ON16,60 PLN netto miesięcznie 
IPv6 – Pierwszy dla VPS ONZa darmo65 tys. adresów
lub podsieć /64 
IPv6 – Każdy dalszy dla VPS ONZa darmo 
Tworzenie zewnętrznych kopii zapasowych 1x tygodniowo0,35 PLN netto miesięcznieZa 1 GB przestrzeni
na HDD
Ochrona przeciw DDoS25% z ceny zamówionego VPS netto miesięcznieAż do 5 Gbps

Ochrona DDoS

Nasze usługi wielokrotnie były celem ataków DdoS, dlatego wiemy jak sobie z nimi radzić. Posiadamy własne rozwiązanie do wykrywania
i filtrowania ruchu. Atak do 
5Gbps jest filtrowany a na serwer miałby dotrzeć przede wszystkim czysty ruch. 

Tworzenie kopii zapasowych (zewnętrzne)

Obejmuje tworzenie kopii zapasowych na inny serwer w innym racku (przechowywana jest 1 kopia a przywrócenie jest dodatkowo płatne). Kopia, zostanie co tydzień zastąpiona nową. 

Przepustowość aż 1 Gbps (w przygotowaniu)

Potrzebujesz szybszej przepustowości, niż standardowe 100 Mbps?  Żaden problem. Będziesz mógł zamówić przepustowość 1 Gbps.

Ochrona DDoS (w przgotowaniu)

Przygotowujemy ochronę, która będzie w stanie obronić przed atakami osiągającymi kilkadziesiąt Gbps a nawet setki Gbps.

Tworzenie kopii zapasowych (w przygotowaniu)

Dla usługi będziesz mógł zamówić tworzenie kopii zapasowych, włącznie z tworzeniem kopii w innej lokalizacji.

Funkcjonowanie z wysoką dostępnością (w przygotowaniu)

Jak tylko zakończymy budowę drugiego centrum danych, będziemy oferować usługi z wysoką dostępnością. Wszystko będzie dostępne z dwóch centrów danych. W przypadku awarii jednego z nich, usługi zostaną automatycznie uruchomione w drugim centrum.

Inne rodzaje powierzchni dyskowej (w przygotowaniu)

Potrzebujesz dużego dysku bez wymagań co do prędkości  za niską cenę? Żaden problem. Będziesz mógł wybrać inny dysk. W ofercie znajdą się także rozwiązania SSD dostępne za bardzo przystępne ceny, a także ekstremalnie tanie dyski. Masz się na co cieszyć.

Specjalne ustawienia zabezpieczeń (w przygotowaniu)

Chcesz by Twój serwer był bezpieczny? Potrzebujesz ograniczyć dostęp do jednego adresu IP, do jednego kraju lub kontynentu? Żaden problem.
W identyczny sposób możesz dostęp zakazać.

Ochrona IDS/IPS (w przygotowaniu)

Mamy specjalną ochronę IDS/IPS, która w czasie rzeczywistym chroni Twoje strony www przed atakami systemu i wykrywa większość znanych luk
w zabezpieczeniach zapobiegając ich wykorzystaniu.

Najnowocześniejsze rozwiązanie

VPS ON oferujemy na najnowocześniejszym hardwarze we własnym centrum danych. Więcej informacji »

Obsługa Klienta 24/7

Potrzebujesz pomocy? Nasz Dział Obsługi Klienta jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

Online Chat

Po prostu zapytaj, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Formularz kontaktowy

Po prostu zapytaj, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Baza wiedzy

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania.